Haldjariigi sügislaat

On saanud juba traditsiooniks, et septembri viimasel nädalal tähistab lasteaed Mihklipäeva Haldjariigi sügislaadaga. Nii ka seekord. Nagu võluväel tekkisid lasteaia hoovi viis erinevat kohvikut – Lillehaldja-, Metsahaldja-, Putukahaldja-, Linnuhaldja- ja Pilvehaldja kohvikud ning lisaks ka pannkoogikohvik.

Laada juhatasid sisse Lillehaldja kooliminejad lapsed laulu ja ja tantsuga, järgnes õpetlik lühinäidend “Pühapäeval metsa minna ei tohi”. Sissejuhatuse lõpetas lustlik laadaoksjon, kus hõigati välja nii head kui paremat. Uue omaniku leidis tohutu suur kõrvits, käsitöö kätised, värske õunamahl, kodune glögi, India jooksupardi munad ja kaks noort ja vallatut kukepoissi. Eriti vahva oli, et ühe kukekese omanikuks sai oma lasteaiapoiss Martin, kes ei himustanud ei õnneloosi ega magusat, vaid ikka kukke. Ja nii ta oma taskuraha eest kuke omale saigi. Olgu lisatud, et kodus laudas oli nende perel kukkesid ja kanasid rohkem kui küllalt.

Lasteaia direkor teatas pärast sõnavõttu, et kõigile lastele on ka soe üllatus Soome partneritelt – villased sokid, leidke sobivad ja olge soojas ja hoitud.

Ja oligi aeg kauplema asuda – avati kohvikud ja õnneloos, kus lookles saba juba pikka pikka aega. Äkki saabusid aga üllatuskülalised – kolm kitsepreilit. Pereisa ja pereema haarasid kitsekesd sülle ja tassisid nad valmisehitatud aedikusse, kus siis kõik huvilised said neid uudisteda ja toita. Samade kitsekeste piima sai kohvikust ka kaasa osta, kenasti pudelis ja kauni sildiga. Lisaks pakuti kohvikutes nii soolast kui magust, nii paksu kui vedalat. Kogu kaup oli läbinisti öko ja käsitsi valmistatud. Suurema sooviga ostlejad olid kohale tulnud kogukate turukorvidega, mis oli vaja hoolega sügissaadustega täita. Korvidesse, kottidesse mahtusid nii soojad pirukad kui pizzad, muffinid, vahvlid ja koogikesed, sokolaadileib ja kiluleivad, hoidised ja õunamahl, moosipurgid ja salvipugid.

Head kraami oli ütlemata palju, ilm oli ilus ja  soe ning koos olla oli tore ja tervislik.

Aitäh kõigile laada kordamineku eest!

 

Ave Taalvelt

õpetaja

Lasva Valla Lasteaed Pargihaldjas